Technika grzewcza

Kotły gazowe kondensacyjne Logano plus SB325, 625, 745

Kategoria: Kotły gazowe
Producent: Buderus [produkty]

Stojące kotły kondensacyjne Logano plus SB325, SB625 i SB745 zostały  skonstruowane w taki sposób, aby mogły być zasilane zarówno gazem, jak i olejem opałowym o niskim zasiarczeniu (S < 50 ppm). Dzięki temu są one doskonałym rozwiązaniem w przypadku umów zawierających klauzulę o karach w przypadku przekroczenia określonego poboru gazu. Konstrukcja urządzenia zoptymalizowana pod kątem maksymalnej kondensacji powoduje, że kotły mają wyjątkowo zwartą konstrukcję, co jest ogromną zaletą przy ich transporcie, instalacji i montażu.

Paliwo Gaz, Olej opałowy
Moc kW 50, 70, 90, 115, 145, 185, 240, 310, 400, 510, 640, 800, 1000, 1200
Rodzaj Jednofunkcyjny, Kondensacyjny

Oszczędność energii i niski poziom emisji

Stojące kotły kondensacyjne Logano plus są wyjątkowe nie tylko pod względem wydajności. Osiągają one również wzorcowe wyniki w zakresie emisji zanieczyszczeń. W zależności od parametrów instalacji c.o., obiegi grzewcze wysokiej i niskiej temperatury można połączyć w taki sposób, aby uzyskać optymalny efekt kondesacji, jako że kotły te są standardowo wyposażone w dwa króćce powrotu (wysoko- i niskotemperaturowy). Oznacza to jeszcze większą oszczędność energii.

Rozwiązania wytyczające nowe trendy

Stojące kotły kondesacyjne Logano plus SB325 i SB625 charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami akustycznymi. W przypadku modelu SB745 w zakres dostawy wchodzi również izolacja akustyczna.

Wysoka wydajność

Przy zastosowaniu prezentowanych kotłów kondensacyjnych można stworzyć system oparty na najnowszej technologii. Brak wymagań w zakresie minimalnego przepływu, temperatury pracy czy wydajności palnika, umożliwia podłączenie obiegu grzewczego i powrotnego, bez dodatkowego osprzętu, np. zaworów czy pompy obiegowej. Oznacza to oszczędność czasu podczas montażu instalacji oraz mniejsze koszty inwestycyjne. Dwa przyłącza powrotu w kotłach Logano plus SB325 i SB625 gwarantują optymalne wykorzystanie energii w systemach o różnych wymogach temperaturowych. Możliwe jest osiągnięcie sprawności normatywnej na poziomie do 109% przy opalaniu gazem i 103% przy opalaniu olejem w porównaniu do normy DIN, a w przypadku kotła Logano plus SB745 nawet do 110% przy opalaniu gazem i 104% przy opalaniu olejem.

Zapytaj o produkt

Komentarze

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież