Uzdatnianie wody - samo zdrowie
Twarda woda to potoczne określenie na wodę o dużej zawartości związków wapnia i magnezu. W Polsce woda w kranie różni się w zależności od regionu – większości przypadków jednak Polacy borykają się z problemem twardej wody. Co to oznacza dla przeciętnego domu?
Twarda woda to:
• zacieki na kranie w łazience i kuchni,
• zepsute urządzenia AGD, takie jak pralka, zmywarka,
• częste awarie pieca kotłowego,
• mniejsza wydajność środków myjących i piorących,
• sucha skóra i zniszczone włosy.
Odpowiednie uzdatnianie wody likwiduje te problemy. Przy zastosowaniu odpowiedniego systemu zapobiegasz rozwojowi mikroorganizmów, poprawiasz zapach i smak wody, możesz pić ją prosto z kranu, zlikwidujesz osad na czajniku i zmywarce, zmniejszysz ilość zużywanych środków do mycia, skończysz z trudnymi do usunięcia zaciekami z kamieniem oraz wydłużysz życie pralce, c.o., zmywarce i innym sprzętom w domu.
Technologia uzdatniania wody
CACF® to opatentowana technologia uzdatniania wody oparta o naturalne właściwości skał krzemionkowych - ekologiczna alternatywa dla zmiękczaczy wody. Zestaw CACF® zmienia wodę w kranie na lepszą - poprawia jej zapach i smak oraz oczyszcza z uciażliwego kamienia.
ODKAMIENIANIE efekt: łatwy do usunięcia osad
ODTLENIANIE efekt: ograniczenie korozji
ANTYBAKTERIA efekt: ograniczenie rozwoju mikroorganizmów
OCZYSZCZANIE efekt: czysta woda o lepszym smaku i zapachu
Zestawy CACF® działają w 100% naturalnie. Wykorzystują proces katalizy oraz reakcję redox: aktywne wkłady krzemionkowe zmieniają kamień zawarty w twardej wodzie w lekkie kryształy pozbawione zdolności przywierania i wtórnego twardnienia. Kryształy łączą się też z pozostałym osadem na rurach - oczyszczając instalację. Dzięki redukcji tlenu w procesie uzdatniania obniżają się też właściwości korozyjne wody.
W 100% ekologiczne aktywne wkłady krzemionkowe – oparte o procesy fizyczne występujące w naturze.
Uzdatniona woda zachowuje swój podstawowy skład, jest świeża i nie zmienia pH.
Zestawy montowane są na rurach. Nie wymagają użycia prądu, soli i innych substancji chemicznych oraz podłączenia do kanalizacji.
Są niewielkie i nie trzeba ich regulować ani konserwować, poza wymianą wkładu raz w roku.
Proces uzdatniania CACF® jest w pełni ekologiczny i zgodny z kierunkami europejskiego ustawodawstwa dotyczącego wody.
CACF® a tradycyjne zmiękczacze:
TAŃSZE
2 razy tańsze niż tradycyjne zmiękczacze
MNIEJSZE
wielkości dwóch butelek 2l
ZDROWSZE
bez nadmiaru sodu w oczyszczonej wodzie
OSZCZĘDNIEJSZE
bez użycia wody do płukania i ścieków, bez zużycia energii, bez dodatkowej chemii
PROSTE W OBSŁUDZE
bez napraw, regulacji i konserwacji, bez dozowania soli
BEZPIECZNIEJSZE
bez ryzyka przelania się wody w zbiorniku na solankę
EKOLOGICZNE
bez ścieków, jako efektu ubocznego zmiękczania, mniejsze zużycie detergentów SKUTECZNIEJSZE
redukcja istniejącego w instalacji kamienia
BEZ OGRANICZEŃ
do każdego rodzaju instalacji, bez negatywnego wpływu na przydomowe oczyszczalnie ścieków
Technologia czyszczenia i dezynfekcji
Za pomocą profesjonalnego urządzenia Rothenberger ROMATIC możemy skutecznie przywrócić świeżość Waszej instalacji. Technologia polega na zmiennokierunkowym przepływie wody, gdzie wypłukuje zalegający zład, nieuszkadzając powłoki wewnętrznej rurociągu. Dla pełni cyklu należy użyć środek wypłukujacy osad, dezynfekujący instalację, usuwając w ten sposób skutecznie niepożądane ogniska bakterii
W procesie czyszczenia stosuje się płynny środek odwapniający (odkamieniający) do instalacji wykonanych z: miedzi i żelaza ROCAL ACID PLUS oraz z innych materiałów ROCAL ACID MULTI - ŚRODEK ODWAPNIAJĄCY O WYSOKIEJ SKUTECZNOŚCI ZE WSKAŹNIKIEM BARWNYM.
ZASTOSOWANIE
Produkt rozpuszczany jest w wodzie w stężeniu 10-30% (1-3 litrów produktu na 10 litrów wody). Tym roztworem przepłukuje się instalację za pomocą pompy obiegowej odpornej na działanie kwasów, np. ROTHENBERGER ROMATIC 20 lub ROCAL 20. Pienienie się środka podczas pracy oznacza jego aktywność w rozpuszczaniu osadów. Gdy środek przestanie się pienić osady zostały rozpuszczone. Środek jest aktywny, gdy kolor roztworu jest czerwony. Przebarwienie się roztworu na kolor żółty oznacza brak dalszej możliwości rozpuszczania, co oznacza zużycie się roztworu. Przykład: podczas płukania roztwór przestał się pienić i ma barwę czerwoną: osady zostały już rozpuszczone. Gdy przestał się pienić i jego barwa jest żółta: roztwór zużyty, nadal pozostają w instalacji osady – trzeba przygotować nowy roztwór. Po wykonaniu płukania należy zobojętnić instalację płucząc 2-3% roztworem proszku neutralizującego, a następnie wodą.
Zestawy CACF do uzdatniania wody oraz usługa czyszczenia instalacji wody pitnej dostępne poprzez termomedia.pl, zadzwoń lub napisz do nas.